Genç Ustalar Projesi

Teknik Geziler

Geziler İstanbul, Anadolu ve Yunanistan olarak planlanmıştır. Geziler sırasında müzeler, tarihi ahşap yapılar gezilecek; ahşap atölyeleri ziyaret edilerek ustaların çalışmaları izlenecektir.

İstanbul Teknik Gezisi

İstanbul’daki müze ve ahşap oyma atölyeleri gezilerek gençlerin yaşadıkları şehirdeki tarihi dokuyu fark etmesi ve sevmesi hedeflenmiştir. Gezilere, proje öğrencileri, Zincirlikuyu İSOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve proje ekibinden görevliler katılacaktır.

Anadolu Teknik Gezisi

İstanbul’a yakın şehirlerde seçilen rota doğrultusunda, atölyeler ziyaret edilecek, ustaların çalışması izlenecek, ustaların yaşam hikayeleri ve sanatları hakkında anlattıkları dinlenecektir. Gezilere, proje öğrencileri, Zincirlikuyu İSOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve proje ekibinden görevliler katılacaktır.

İstanbul – Selanik Teknik Gezisi

İstanbul’dan Yunanistan’a yapılacak olan gezide, Selanik’e giderken İpsala, Kavala, Gümülcine rotası planlanmıştır. Ahşap mimariler, müzeler ve ahşap atölyeleri ziyaret edilerek görsel-işitsel materyaller oluşturulacaktır. Gezilere, seçilen başarılı proje öğrencileri, Zincirlikuyu İSOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, YAPIMED ve İÜ ekibi katılacaktır.

Selanik – İstanbul Teknik Gezisi

Selanik proje ekibi, öğrenci ve sanatçılardan oluşan grubun İstanbul gezisidir. Edirne’de ahşap eserleri görme imkanı tanıyan kısa bir turdan sonra İstanbul’a gelinecektir. İstanbul içinde ahşap mirasımızı örnekleyen tarihi alanlar, ahşap mimariler, müzeler, usta atölyeleri gezilecektir. Bu faaliyet Türk ahşap sanatının tanıtımına katkı sağlayacaktır.


Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.
This project is funded by the European Union.
This is default text for notification bar